Mastifil ei olnud jalutus- ega kaelarihma, kuid bolonka oli seaduspäraselt perenaise keti otsas.

Päeval, kella kahe paiku jalutas koeraomanik oma nelja-aastase bolonkaga mööda Tamme tänavat. Tee viis mäekünkast üles ja poolel teel tormas künka tagant jalutajate suunas suur mastifi tüüpi koer. Koer oli heas toitumuses ja tumedat värvi.

Kuigi väikekoer otsis oma perenaise selja taha peitudes kaitset, ei peatanud see kallaletungi. Ründaja paiskas naise pikali ning haaras bolonkal turjast. Kuigi väikekoera omanik suutis suhteliselt kiiresti reageerida ning ründajal turjast haarates ta fikseerida, ei olnud sellest paraku suurt abi. Kui ründekoer oma ohvri vabastas, oli bolonka jaoks juba liiga hilja.

Appi tõtanud kahest naisterahvast aitas üks ründekoera toimetada lähedal oleva maja trepikotta ning teine välja kutsuda politsei ja koerapüüdja. Varjupaika toimetamise järgselt tuvastati koeral kiip ning selle abil ka omanik. Koeral puudus ründe hetkel nii kaela- kui ka jalutusrihm.

Koera kaotanu käis ründekoera omanikku juhtunust teavitamas, kuid omaniku reageering oli pigem ükskõikne.

Munitsipaalpolitsei Amet on juhtunu osas menetlust alustanud. Hetkel on küsitletud nii hukkunud koera omanikku kui ka tunnistajaid. Täna saadeti kutse ülestunnistuste saamiseks traagilise intsidendi põhjustanud koera omanikule.