Tallinna linna valimiskomisjon pöördus põhjendatud kahtlusega allkirja ehtsuse küsimuses Anna-Maria Galojani poole, kes kinnitas nii elektroonilise kanali kaudu kirjalikult kui ka telefonitsi komisjoni liikmete juuresolekul, et ei ole ühelegi valimisliidu moodustamise taotlusele allkirja andnud.

Sellest tulenevalt otsustas Tallinna linna valimiskomisjon jätta valimisliit registreerimata ja pöörduda allkirja võltsimise kahtlusega ka politsei poole.

Täna hommikul toimunud koosolekul registreeris pealinna valimiskomisjon aga valimisliidu RODINA. Taotluse valimisliidu registreerimiseks esitasid eile Igor Belošitski ja Andrei Kolomainen.

Ühtlasi tühistas pealinna valimiskomisjon 21. augustil tehtud otsuse registreerida Linnakodanike Valimisliit – sellekohase taotluse esitasid eelnevalt sellenimelise valmisliidu registreerimist taotlenud Kaur Kivirähk ja Brit Kerbo.

Valimisliidu registreerimiseks taotluste esitamine lõppes eile, 5. septembril. Seega registreeriti Tallinna linnavolikogu valimistel osalema neli valimisliitu – Rodina, Vaba Tallinna Kodanik, Valimisliit Tallinna Rohelised ja Üle-eestiline Valimisliit.

Valimisliidu Vaba Tallinna Kodanik registreerimist taotlesid Karli Lambot ja Tarmo Treimann, Valimisliidu Tallinna Rohelised registreerimist Aleksander Laane ja Olev-Andres Tinn ning Üle-eestilise Valimisliidu registreerimist Henn Leetna.

Tallinna linnavolikogu valimisteks kandidaatide esitamine kestab 10. septembri kella 18.00ni. Seni on linnavolikokku kandideerimise soovi avaldanud kaheksa üksikkandidaati - Mikk Metslaid, Janno Tults, Mihkel Vetemaa, Ants Aasalaid, Veiko Kiel, Joeri Wiersma, Marina Suhnjova ja Vladimir Beljakov.