Roheliste juhatuse liige Andrei Gudim ütles BNS-ile, et üldkogu olnuks otsustusvõimeline, kui kohale oleks tulnud vähemalt 121 erakonna liiget, kuid paraku tuli neid kohale paarikümne võrra vähem.

Roheliste ärajäänud üldkogu päevakorras oli esimehe, juhatuse, valimistoimkonna, volikogu, aukohtu ja revisjonitoimkonna valimine. Samuti plaanis roheliste erakond arutada programmimuudatusi ning valimistumist oktoobris toimuvateks kohalike omavalitsuste volikogude valimisteks. Ka pidi erakonna juhatus esitama oma tegevuse aruande ning üldkogu pidi kinnitama ka erakonna 2012. majandusaasta aruande.

Gudimi sõnul olid erakonna liikmed esitanud enne tänaseks kavandatud üldkogu roheliste esimehe kandidaadiks ainsana praeguse esimehe Aleksander Laane, kuid esimehe kandidaatide õigus olnuks ka üldkogu liikmetel.

Andrei Gudim märkis, et rohelised proovivad erakonna üldkogu uuesti kokku kutsuda kahe nädala pärast, 20. aprillil. "Üldkogu toimumise koht on veel otsustamisel," lausus ta. Täna ärajäänud roheliste üldakogu toimumispaik oli Tallinna kesklinnas asuv Rävala puiestee 8 hoone.

Äriregistri andmetel kuulub Erakonda Eestimaa Rohelised laupäeva seisuga 1212 inimest.