Filmi Eesti-poolse tegevprodutsendi Aet Laigu sõnul läheb St Olal aeg tagasi 1960ndate aastate algusesse, mil toimus juhuslik kohtumine Kasahstani tulevase presidendi Nursultan Nazarbajevi ning kosmonaut Juri Gagarini vahel. Gagarin oli õigupoolest teel küll Tallinnast Helsingisse, kuid kuna tollasest Soome laevast on tänaseks saanud vanaraud, pidasid filmitegijad sobivaimaks just St. Olad.

Laeval filmitavasse massistseeni oodatakse osalema ka kohalikke noori ning kokku otsitakse laevastseeni ligi 40 eri rahvusest inimest. Kohtumise päeval Tallinnast Helsingisse suunduv laev oli stsenaariumi kohaselt tulvil rahvusvahelisi noori, kes suundus Helsingis toimuvale ülemaailmsele noorte festivalile "Youth Fest", kus ka tulevane president osales. Hiljem monteeritakse laeva tahaplaanile Helsingi linna panoraam.

Koos võttemeeskonnaga hõivab kaheks päevaks St OIa parda ligi 100 inimest. Kunstnike ettevalmistused laeva vöörisalongi võttekohaks ümberkujundamiseks on juba alanud. Tehnilised ettevalmistused laeval ja sadamas algavad reedel 13. juulil ning võtted toimuvad 14. juulil.

Filmi tootja on Kasahstani kompanii Bayterek Film (produtsent Arman Assenov) ja filmi režissöör on Rustem Abdrashev. Filmi esilinastus on planeeritud järgmise aasta esimesesse poolde ning see linastub festivalidel ja tõenäoliselt ka televisioonis.