Volli Kalm ütles ETV saates "Terevisioon", et Tartu ülikooli on   rahvusülikoolina käsitletud natuke liiga kitsalt, vahendab ERR Uudised.

"Rahvusülikool ei ole ainult eesti keele, kultuuri, ajaloo või arheoloogia uurimine, vaid kõik - eestikeelne õpetajaskond, eestikeelne haritlaskond, eestikeelsed arstid. Nii et kui rahvaülikoolina pidada silmas n-ö massiülikooli, suhteliselt lihtsat ja kohati võib-olla natukene n-ö raha eest sissesaamist, siis loomulikult see peab vähenema. Aga see väheneb juba osalt ka ülikoolivälistest tingimustest tulenevalt: üliõpilaste arv väheneb. Aga endiselt selle taustal ma arvan, et Tartu ülikool peab olema valivam inimeste suhtes - kõigi suhtes, nii üliõpilaste kui ka muuseas õppejõudude-teadurite suhtes, sest täpselt nii head kui on inimesed, nii hea on ülikool."

Neljapäeval valitakse Tartu Ülikooli uus rektor kolme kandidaadi seast, kelleks on Volli Kalm, Eesti Teaduste Akadeemia asepresident, TÜ tehnoloogiainstituudi biomeditsiinitehnoloogia professor Mart Ustav ja TÜ loodus- ja tehnoloogiateaduskonna rakubioloogiaprofessor Toivo Maimets.