Tartu linnavalitsuse avalike suhete osakonna juhataja Indrek Mustimets ütles Delfile, et kui esialgu oli plaanis Tartu Tähetornis sinimustvalge 23. veebruari õhtul langetada, et selle saaks 24. veebruari hommikul pidulikult heisata, siis nüüd otsustati lipp siiski lehvima jätta ning varahommikuse tseremoonia käigus lipu heiskamise asemel seda tervitada.

Tartu linn arutas küsimust Mustimetsa sõnul koos Tartu ülikooli ja Eesti vabariigi 94. aastapäeva ürituste korraldajatega ja üheskoos leiti, et lipu langetamiseks ei ole põhjust. „Kui Eesti vabariik alustab oma sünnipäeva hommikul kell 7.24 koos päikesetõusuga, siis kogunetakse Toomemäele Tähetorni juurde, kus Eestit ja Eesti lippu tervitatakse,“ kirjeldas ta.

Mustimets sõnas ka, et tal on väga hea meel, et liputseremoonia toimub nii nagu nüüd otsustati, sest see meeldib tema hinnangul kõigile. Nii Tartu Ülikool, Tartu linn kui ka vabariigi presidendi kantselei on Mustimetsa kinnitusel ühel meelel, et võiks toimuda tervitustseremoonia. Lippu on tervitamas ka president Toomas Hendrik Ilves.

Pidupäeva sündmusi koordineeriv välisministeerium pani varem ette, et erandkorras võiks lipu alla võtta ka Tartus, et selle saaks hommikul pidulikult heisata. Kuna lipp on Tähetorni mastis lehvinud sellest ajast, mil sinimustvalge Eestis lubatud oli, ei olnud mitte kõik idee poolt. Sel teemal kirjutas presidendile ka riigikogu esimees Ene Ergma.