“Tundub, et Tivoli rajamine Tallinnasse on võimalik, sest linna suhtumine on positiivne ja konstruktiivne,” ütles Tivoli Internationali esindava kinnisvarakonsultatsioonifirma TP Groupi konsultant Anne Luik Eesti Päevalehele.

Taanist saabunud Tivoli Internationali asepresident Mads Vaczy Kragh ja arhitekt Kai Schröder külastasid kultuuriväärtuste ametit ja kohtusid linnavõimude esindajaga. “Tivoli Internationali peamine tingimus on see, et kui Tivoli Tallinnasse tuleb, siis vaid Skoone bastioni ja mere vahele,” ütles Luik.

“Kui on mõistlik lahendus ja mõistlik programm, siis on Tivoli rajamine Skoone bastionile võimalik. Enne soovime siiski näha ehitamise mahtu, eskiisi, asendiplaani, funktsionaalset skeemi,” ütles Tivoli esindajatele muinsuskaitselisi eritingimusi tutvustanud kultuuriväärtuste ameti muinsuskaitseosakonna juhataja Boris Dubovik.

Duboviku sõnul ei tohiks bastioni peale ehitada näiteks vaateratast või Ameerika mägesid, samuti ei või midagi ehitada otse iidsete müüride vastu. Samas on Tivoli taotletav maa bastioni ja staadioni alast tunduvalt suurem, ulatudes üle Põhjaväila mereni välja ning sinna võib olla võimalik ehitada seda, mida bastionile ei saa.

“Loomulikult ei kavatse me arvestamata jätta, et tegemist on väärtusliku alaga,” märkis Luik.

Kohtumise tulemusel esitab Tivoli augustis linnale joonised, mil moel maa-ala välja arendatakse.

“Otsus selle kohta, kas linna ja Tivoli plaanid kokku sobivad, peaks tulema hilissügisest. Kui see on positiivne, võib Tivoli rajamine alata 2005. aasta kevadel,” ütles Luik.

Märtsi alguses teatas Kopenhaagenis maailmakuulsat meelelahutusparki omav Tivoli oma tütarettevõtte Tivoli International kaudu, et Tallinnale pakuvad pargi võimalike asukohtadena konkurentsi Riia ja Varssavi, lõplik otsus sõltub kohalikest võimudest ja asjaajamise kiirusest. Lõbustuspark peaks hakkama laiuma alal Skoone bastionist mereni, haarates ka Eesti Raudteele ja Tallinna Soojusele kuuluvaid maid.