Järgmisel aastal aset leidev ühiskoristus koondab kokku 100 erinevat riiki ning loodab prügiprobleemi lahendamisele anda nii kohalikul kui globaalsel tasandil olulise tõuke, teatas Teeme Ära meediajuht Tiina Urm.

“Kui Eestis asjaga algust tegime, siis oli lihtsalt mõte siin meie metsades vedelevast sodist lahti saada ja anda sellele väikesele, kuid järjekindlale prügistajate kambale koos tuhandete eestimaalastega kindel signaal, et nad peavad selle tegevuse lõpetama,” sõnas üks koristuspäeva ellukutsujatest, Rainer Nõlvak. Korraldajatele endilegi ootamatult hakkas aga aktsiooni järel tehtud lühike video inimesi tegudele ärgitama nii lähemal kui kaugemal.

Tänaseks on 50 000 eestimaalase vägiteost inspireerituna ulatuslikud koristusaktsioonid toimunud juba 15 erinevas riigis. Neis on kokku kaasa löönud üle kahe miljoni inimese. Koristustalgutest välja kasvanud rahvusvaheline liikumine “Teeme Ära!” (“Let’s Do It!”), on paljude eestimaalastest vabatahtlike kaasabil ette valmistamas globaalset kodanikuaktsiooni “Maailmakoristus 2012”. See on üks esimesi suuremaid ühisüritusi, mille kaudu aina kasvav vabatahtlike ja organisatsioonide võrgustik plaanib maailma prügivabaks muutmisele kaasa aidata.

“Maailmakoristus 2012” leiab aset ajavahemikul 24. märts – 25. september 2012, mil viiakse vabatahtlike eestvedamisel läbi mastaapsed koristuspäevad erinevates riikides. Tänaseks on ettevõtmisega kaasa tulnud meeskonnad 58 erinevast riigist. Korraldajate eesmärk on aasta lõpuks see pea kahekordistada, tõmmates globaalsesse ühiskoristusse kaasa vähemalt 100 riigi elanikud.

„Koristusaktsioonide kaudu oleme levitanud väga lihtsat ja praktilist Teeme Ära! filosoofiat – selle asemel, et kurta ja süüdlasi otsida, mõtle parem läbi, kuidas olukorda paremaks muuta ja siis kutsu ka teised appi tegutsema,“ sõnas Nõlvak.

Koristust korraldavad meeskonnad on juba loodud ligi 60 riigis: Afganistanis, Albaanias, Armeenias, Austrias, Bangladešis, Barbadosel, Béninis, Brasiilias, Bulgaarias, Burkina Fasos, Kambodžas, Tšiilis, Kongo Rahvavabariigis, Eestis, Elevandiluurannikul, Soomes, Prantsusmaal, Gruusias, Ghanas, Horvaatias, Küprosel, Indias (New Delhi, Hyderabad, Lucknow, Patna), Indoneesias, Itaalias, Keenias, Kasahstanis, Kosovos, Leedus, Libeerias, Lätis, Makedoonias, Moldovas, Marokos, Nepalis, Hollandis, Nigeerias, Portugalis, Rumeenias, Saint Lucias, Saint Vincentis ja Grenadiinidel, Senegalis, Serbias, Sloveenias, Hispaanias, Sri Lankal, Sudaanis, Tais, Tansaanias, Togos, Türgis, Ugandas, Ukrainas, Ühendkuningriikides, Ameerika Ühendriikides (San Francisco) ja Venemaal.

Ettevõtmisele on omalt poolt toetava õla alla pannud juba mitmed kodumaised ettevõtted ning organisatsioonid, kõik ettevõtted, kes soovivad maailma puhtaks saamisele omalt poolt kaasa aidata, on oodatud endast märku andma aadressil: info@letsdoitworld.org

Teeme Ära Maailmakoristuse meeskond kutsub tegusaid ja suhtlemisalteid inimesi endaga ühinema. Teretulnud on väga erinevate oskuste ja kogemustega inimesed. Huvi korral võiks kirjutada aadressil: info@letsdoitworld.org