“Arvutisõltuvus mängis siin väga suurt rolli,” tunnistas Võru politsei uurija Kati Luik Eesti Päevalehele. “Sõprade jutu järgi oli ta praktiliselt lakkamatult arvuti taga ja puudus koolist juba mitu kuud.” Vahetult enne vabasurma minekut oli noormees emale tunnistanud, et tema internetist leitud tüdruksõbraga juhtus õnnetus.

“Sõprade jutust olen aru saanud, et noormees muutus just siis, kui arvuti majja tekkis. Viimasel ajal olid tal öö ja päev segamini,” ütles Kreutzwaldi gümnaasiumi psühholoog Ene Saaron, kes iseloomustas poissi kui vaiksevõitu, heatahtlikku ja sõbralikku õpilast. “Keegi ei teadnud, et temaga asi nii hull on.”

Psühholoogi sõnul on tema praktikas olnud veel üks väga tõsine arvutisõltuvuse juhtum. “Hullem kui narkomaan. Kui ema ei lubanud teda arvutisse, siis leidis ta ikka kohti, kus kasvõi oma söögiraha eest mängida ja netis olla,” kirjeldas ta. “Selliseid juhtumeid on üksikuid, kuid nad joonistuvad väga selgelt välja. Ma ei oskaks seda teisiti nimetada kui haiguseks.”

Lastepsühhiaater Lembe Ermose sõnul on tema jutule tulevast sajast noorukist arvutisõltlasi umbes viis. “Häired käivad tavaliselt koos kooliprobleemidega, koolikohustust ei täideta ja langetakse välja,” selgitas ta. Kui isiksus on tõsisemalt häiritud, tuleb doktori sõnul ravimeid kasutada. “Psühhoteraapias ma näen, kuidas arvutimaailm on muutunud tähtsamaks kui muu maailm. Kui palun rääkida päeva parimast sündmusest, räägitakse mõni juhtum arvutimängust,” kinnitas ta. Ermose hinnangul on arvutisõltlaste emotsionaalses elus tõsiseid vajakajäämisi.