Eesti valitsusjuht rääkis Monaco vürstile meie elektriautode programmist, mille käigus Eesti ostab 500 elektriautot kohalike omavalitsuste sotsiaaltöötajatele. 500 esimest eraisikut saavad soetada elektriauto riigi poolt makstava toetuse abiga. 2012. aasta lõpuks rajatakse kogu Eestimaad kattev elektriautode laadimise taristu.

Ansipi hinnangul saab programmi täiemahulisel elluviimisel Eestist tõenäoliselt maailma üks eesrindlikumaid riike, kus on kõige tihedam ja uuenduslikum kiirlaadijate taristu ning elaniku kohta enim elektriautosid.

Monaco vürst Albert II avaldas lootust, et tema esimene ametlik visiit Eestisse koos äridelegatsiooniga tihendab ka Eesti ja Monaco vahelisi ärikontakte.

Eesti ja Monaco kahepoolsed suhted on väga head. Diplomaatilised suhted sõlmiti 2008. aastal ja Eesti suursaadik on Monacos ametis alates 2010. aastast. Eelnevalt olid ametis vaid aukonsulid.

Monaco vürst on käinud Eestis mitteametlikult kahel korral - 2002. aasta sügisel seoses jalgpalliga ning 2008. aastal seoses Monaco aukonsulaadi avamisega.