„Praegune sihikindlalt elluviidav tsentraliseerimispoliitika on ületanud igasugused piirid. Tuleb teha lõpp omavalitsuste ahistamisele riigi poolt, riigi töökohtade väljaviimisele piirkondadest ja jõuliselt toetada erasektori töökohtade loomist väljaspool linnaregioone,“ ütles Kajar Lember.

„Kindlasti seisavad sotsid jätkuvalt saarte elanikele soodsama praamiühenduse eest, samuti lennu — ja raudteetranspordi arendamise ja toetamise eest,“ lisas Kalev Kotkas.

„Sotsiaaldemokraatide eesmärk on tagada kvaliteetse hariduse ja tervishoiuteenuse kättesaadavus kõikidele inimestele, seda ka väikesaartel ja hajaasustuse tingimustes. Seda saab teha nii haridus- kui ka tervishoiuvõrgustiku hoolika planeerimise ning regionaalsust arvestava rahastamise ja ühistranspordi arendamisega,“ ütles Neeme Suur.

Hiiu-, Saare- ja Läänemaa valimisringkonna esinumber on Sotsiaaldemokraatliku Erakonna juhatuse liige Kajar Lember, teisel kohal on riigikogu maaelukomisjoni esimees Kalev Kotkas, kolmandal kohal Läänemaa muuseumi endine direktor Rea Raus ja neljandal kohal Lääne maavanem Neeme Suur.

Kajar Lemberi sõnul lähevad sotsiaaldemokraadid Hiiu-, Lääne- ja Saare ringkonnas valimistele vastu läbi aegade tugevaima meeskonnana ning eesmärk on saada valimisringkonnast kaks mandaati.

Sotsiaaldemokraatlikus erakonnas toimub kandidaatite nimekirja koostamine piirkonnaorganisatsioonides, kus valitakse kandidaatide järjestus. Kandidaatide üldnimekirja kinnitab Sotsiaaldemokraatliku Erakonna valimiskogu 16. jaanuaril.