48. NÄDAL PILDIS: ummikud linnas ja punase vaiba glamuur

(31)
Foto: Andres Putting
aA

Seda, et talv on tõesti käes, kogesid sel nädalal arvatavasti kõik autoomanikud: lisaks auto lume alt väljakaevamise vaevale tuli nii mõnelgi hommikul seista pikas ummikus. Sel nädalal sai valmis ka Kristina Šmigun-Vähi elulooraamat ning üle hulga aja külastas kodumaad Baruto. Nädala lõpp kuulus aga suurele filmipeole: Tallinnas anti üle Euroopa filmiauhinnad.

"Ma jään tööle hiljeks, kuna istun ummikus," selliseid kõnesid tuli sel nädalal teha nii mõnelgi töötajal. Ka Pirita tee pikka ummikut, mis ulatus Tallinna kesklinnast Meriväljale, ei mäleta kohalikud mitmel aastal.

Kolmapäeva hommikul seadsid agaramad eurohuvilised sammud kas postkontori või kommertspankade järjekorda - müüki tulid eurode stardikomplektid. Esimesel päeval müüdi ära 65 000 komplekti ning mõned inimesed seisid järjekorras ka mitu korda: sel moel sai ühe inimese kohta mõeldud viie komplekti asemel osta rohkem.

Foto: Andres Putting


Kuu aega ametis olnud Vene suursaadik Juri Merzljakov kohtus sel nädal Tallinna linnavalitsuses linnapea Edgar Savisaarega.

Foto: Andres Putting


Kristina Šmigun-Vähi esitles sel nädalal oma elulooraamatut "Kristina", kuhu on sisse pandud tema tõelised emotsioonid ja läbielamised.

"See on ühe tavalise eesti tüdruku raamat, kes oskas unistada suurelt," ütles Kristina Delfi meelelahutusportaalile Publik.

Esimesel detsembril nägid EMTi kasutajad kurja vaeva - EMTi tuumikvõrku tabanud rikke tõttu olid häiritud mobiiltelefonide, lauatelefonide jainterneti kasutamine. Ka veel õhtul kuue ajal oli EMT võrgus helistamine ikka veelhäiritud, kuid seekord põhjustas seda võrgu ülekoormus.

Foto: Andres Putting


Rahvusvahelisel aidsi vastu võitlemise päeval sai ennast tasuta testida - HIV-kiirtestimise üritusel andis 300 testitust kaks positiivseproovi. Kuigi enamus inimesi said kinnituse, et nad on terved, siis jätkuvalt tuleb üles leida need 4000-5000 Eesti inimest, kes ei tea oma HIV-positiivse staatusest.


Solarise keskuse viimasel korruselt läheb nüüd eetrisse Tallinna televisiooni saade. Saates esines loomulikult ka linnapea Edgar Savisaar.


Mida teevad külmaga need, kellel ei ole kodu? Kodutute öömajad täituvad igal õhtul ning enne öömaja avamist on uste taga juba ootajatest saba olemas.


President Toomas Hendrik Ilves tänas sel nädalal Kadriorus sõnause ehk sõnavõistluse võitjaid, kelle seas on ka Delfi arvamustoimetaja Rain Kooli. Võistluse üldvõitja tiitli pälvis Andres Valdre.


Uued kombed kaubanduskultuuris - Sütiste Centrumis jagavad omanikud asju omal moel - kui tahavad panevad luku ette.

Noorte infomessil Teeviit tehti noortele puust ette ja punaseks, mida tähendab üks autoõnnetus. Ja mis tunne on tagurpidi paisatud autost väljaronida.

Filmiauhindade eelüritused algasid Tallinnas juba reede õhtul. Edgar Savisaar kutsus filminimesed pidulikule vastuvõtule Mustpeade majja.


Eesti sumokuulsus Baruto on taas kodumaal - mees jagas Rakveres huvilistele autogramme ning käis aukülalisena vaatamas Tarva korvpalliklubi lahingut TTÜ/Kaleviga.

Sotsiaaldemokraadid kogunesid reede õhtul ööklubisse Prive konverentsile, et arutada, kuidas vältida Eesti uutstagnatsiooni ehk mõtte kinnijooksmist. Õhtul mängis erakonnakaaslastele  muusikat aga DJ Nestor.


Filmiauhindade gala tõid Tallinnasse aga tõelise punase vaiba glamuuri. Auhinnakujukesi tutvustati pressile aga esimese hooga hoopis õues...

Foto: Andres Putting


Foto: Andres Putting


Pidulik punane vaip rullus Euroopa filmiauhindade gala ees lahti laupäeva õhtul. Vaata fotogaleriid: 


Allikas: www.DELFI.ee
Ajakirjandus sõltub väga palju tellijatest! Telli Delfi Kogupakett 11 Eesti tippväljaandega. Vaata siit!
Viimased uudised
Irja Lutsar: 125 nakatunut on vaid üksik arv, murelikuks teeb positiivsete testide protsent
Irja Lutsar: 125 nakatunut on vaid üksik arv, murelikuks teeb positiivsete testide protsent Lutsari hinnangul rakendus stsenaarium "Mäed ja orud" (170)
Arenguseire: rahastuskriis tervishoius jõuab kätte viie aasta jooksul
Arenguseire: rahastuskriis tervishoius jõuab kätte viie aasta jooksul 2016. aastal kaotasid eestlased alkoholi tõttu üle 50 000 eluaasta (10)

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks telli Delfi Kogupakett, reklaamivaba pakett või lisa erandi.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.