"Ma praegu tegelen iseenda kaitsmisega nende süüdistuste vastu, see on minu ülesanne praegu," ütles Raus Delfile.

"Kogu minu kollektiiv on mulle suurt toetust avaldanud ja ka Läänemaa Muuseumi nõukogu on avaldanud arvamust, et tahaks kõigepealt teada kogu selle segaduse tagamaid, et natukene süveneda asjasse," rääkis ta.

Rausi sõnul on ta hetkel niivõrd suures segaduses, et ta ei tea oma tulevasi plaane, aga märgib, et koostöö Ilon Wiklandiga on olnud ja jääb kõige suurepärasemaks ja meeldejäävamaks koostööks.

Wikland pole Rausi silmis kaotanud grammigi lugupidamist. "See on minu arvamuse kohaselt üks suur arusaamatus ja ma olen nõus andma endast kõik, et seda lahendada ja ainult Ilon Wiklandi soovide kohaselt."

Segadus Wiklandi ja Rausi vahel puhkes siis, kui Wikland süüdistas Rausi tema tööde ilma nõusolekut küsimata kasutamises raamatus "Ilon. Pikk teekond koju". Praeguseks on teos müügilt ära korjatud ja tiraaži võib oodata hävitamine.

Rausi sõnul ei ole ta Ilon Wiklandi töid kasutanud nimetatud trükises ei selle aasta alguses ega üldse oma tööl oleku aja jooksul, kuna see valmis juba trükifailidena aastatel 2006-2007. "Selle kohta on esitatud ka aruanne kultuurkapitalile, mis on avalik dokument," ütles Raus.

Pärast Wiklandi kirja kultuuriminister Laine Jänesele kutsuti Raus 5. juulil ministeeriumisse. Kantsler Siim Sukles andis muuseumijuhile võimaluse lahkuda omal soovil. Raus sellega ei nõustunud ja eitas kõiki talle esitatud süüdistusi. 15. juulil vabastati Raus ametist usalduse kaotuse tõttu.