„Iseenesest ei ole ju [kuum ilm] midagi erakordset," märkis Adlas ja lisas, et paljud eestlased on harjunud reisima riikidesse, kus temperatuur ulatub veelgi kõrgemale, kirjutab Eesti Päevaleht.

„Senine kogemus näitab, et kuumus on probleemiks üleannetutele noortele, väikestele lastele ja üksikutele vanematele inimestele."

Adlas selgitas, et nii suur kuumus võib organismile stressi tekitada ja oluline on organismi mitte janusse jätta, sest terve inimene vajab ööpäevas kaks ja pool kuni kolm liitrit vett. Rannas või väliüritustel peaks kindlasti kandma peakatet.

Päikesepistet tuleb meie kliimas Adlase sõnul harva ette, näiteks siis, kui inimene on randa päikese kätte magama jäänud - tavalisem on hoopiski kuumarabandus: „Inimesel tekib selline omapärane peavalu ja nägemishäired, hiljem ka iiveldus. Laps muutub loiuks, täiskasvanu muutub näost punaseks."

Adlase sõnul ei ole vanematel inimestel soovitatav kella 10 ja 17 vahel pikemaks ajaks õue minna: „Kui peab just minema välja, siis jahutust võiks otsida kaubanduskeskustest."