Varing juhtus ajavahemikul üleeile õhtust eile hommikuni Olustvere ja Tääksi tee ristmiku lähedal. Tammi ülemises osas jäi pinnas pidama enne asfalti metallist teepiirde juures, kirjutab Sakala.

Pärnu teedevalitsuse Viljandi osakonna järelevalve peaspetsialist Reet Ortus nentis, et vihm võib pinnast lahti uuristada remondi järel, kui rohi pole jõudnud veel tärgata. Kõnealuses kohas aga kõrgus üle põlve hein.

Varingu tagajärgi asusid hommikul kõrvaldama osaühingu Sakala Teed töömehed. Firma tootmisjuhataja Heino Tikker ütles, et kraavi vajunud tühimiku täiteks toodi umbes 120 kuupmeetrit pinnast.

Ta meenutas, et umbes viisteist aastat tagasi oli kõnealuse koha lähedal toimunud samasugune varing. Selliste õnnetuste vältimiseks on tammi küljes betoonist äravoolunõgu, mis asub praegusest varingukohast vaid mõne autopikkuse jagu eemal.

Viljandi ilmajaama meteoroloog Ülle Murro ütles, et ühe ööpäevaga sadas 57,6 millimeetrit ehk 86 protsenti kogu juunikuu normist.

Alates 1945. aastast on ühe ööpäeva jooksul Viljandis veel rohkem sadanud vaid kahel korral: 1966. aasta augustis 63 ja 1950. aasta septembris 61 millimeetrit.