Seetõttu otsustasid korraldajad tänavu Pühajärve Kalapeo ära jätta. Kõikidele üksikisikutele ja firmadele, kes on juba osaluse eest tasunud, makstakse raha tagasi, on kirjas Delfile saadetud teates.

„Kuldkala“ nimeline püügivõistlus on toimunud 1998. aastast alates igal talvel ning tänavune võistlus olnuks järjepanu kümnes; aastal 2000 viidi see kehvemate jääolude tõttu üle Pühajärvelt Kaarna järvele ning lubati jääle üksnes võistlejad — võistluse ärajäämine on esmakordne. Ent esmakordne on seegi (vähemasti lähiajaloos), et jaanuari keskpaigas on Pühajärv täiesti ilma jääta.

Korraldajad loodavad, et kõik üksikisikud ja ettevõtted, kes kavandasid talvepäeva veetmist Pühajärve Kalapeol, leiavad endile selleks päevaks peaaegu sama toredaid tegemisi: küllap leidub küllaldaselt jääd ka talikalastuseks, kui seda võetakse ette natuke väiksemate seltskondadega kui 5000-6000 inimest.

Järgmine Kuldkala — Pühajärve Talvepidu toimub Pühajärvel laupäeval 9. veebruaril 2008. Kalapüügivõistluse peaauhindadeks on 1 kilo kulda ja sõiduauto Škoda Roomster.