“Arnold Rüütel oli valitud Riigikokku Võru-, Valga- ja Põlvamaalt, riigipea ametis oli tal tihe ja sõbralik side meie maakonnaga. Nüüd kui ta on aktiivsest poliitikast lahkunud, tahame president Rüütlile öelda lihtsa ja inimliku „Aitäh“”, rääkis Urmas Klaas, vahendab Põlva maavalitsuse teabejuht.

Keskpäeval tervitavad maakonna piiril Liival Arnold ja Ingrid Rüütlit maavanem Urmas Klaas ning Põlvamaa Omavalitsuste Liidu juhatuse esimees Andrus Seeme.

Koos sõidetakse Põlvamaa Talurahvamuuseumisse Karilatsis. Tee kulgeb mööda ajaloolist Postiteed, kus külalistele tutvustatakse Postitee kultuuri- ja loodusloolisi huviväärtusi.

Põlvamaa Talurahvamuuseumis kohtuvad president Rüütel ja proua Ingrid Rüütel maakonna omavalitsuste juhtidega ning toimub ametist lahkunud riigipea auks tänuüritus koos kohalike muusikute esinemisega.

Pärast Talurahvamuuseumi külastust sõidavad külalised edasi Varbusel asuvasse Maanteemuuseumisse, kus maavanem Urmas Klaas pakub president Arnold Rüütli ja proua Ingrid Rüütli auks lõunasöögi.