Sihtasutuse nõukogu mitme liikme vastuseisu tõttu ei pruugi just poliitilisel põhjusel läbi minna ka majandus- ja kommunikatsiooniminister Edgar Savisaare nõuniku Oleg Harlamovi kandidatuur.

EAS-i juhatuse liikme kohale kandideerib üheksa inimest — lisaks varem uudisteagentuuri BNS juhtinud Harlamovile veel Viru Keemia Grupi juhatuse liige Jaanus Purga, Estonian Airi eelmine juht Erki Urva, Riho Gruuv välisministeeriumist, Norma komponentide divisjoni direktor Peeter Tõniste, tekstiilitööstuse Baltex 2000 juht Meelis Virkebau, Balti laevaremonditehase personalidirektor Heinart Puhkim ning Alar Kolk ja Madis Võõras EAS-ist.

Kõik peale kahe viimati nimetatu peavad tänasel koosolekul nõukogu liikmetele esitama visiooni EAS-i tulevikust.

Nõukogu esimehe Olev Raju sõnul ei ole veel kindel, kas ettekannete põhjal ka otsus langetatakse või võtab nõukogu veel mõtlemisaega.

“Kandidaadid on suhteliselt võrdsed ning eks paistab, kaua meil nende kuulamisele aega läheb ja kas pärast ka otsus suudetakse langetada,” märkis ta.

Raju sõnul saavad seitse kandidaati umbes paarkümmend minutit, et nõukogule oma nägemust tutvustada ning küsimustele vastata.

Erilist kandidaatide taustauuringut ei ole Raju kinnitusel ametlikult tehtud.