Leedu presidenti nõustav tervishoiuekspertide nõukogu teatas täna, et kuigi koroonaviiruse levik näib aeglustuvat, vajab riik siiski rangemaid suunatud meetmeid selle kontrolli alla saamiseks, vahendab LRT.

„Et olukord muutuks ja nakatumiste arv langeks märkimisväärselt, võime me vajada täiendavaid meetmeid, karantiinipiirangute ülevaatamist kõige suurema riskiga valdkondades,” ütles president Gitanas Nausėda nõunik Simonas Krėpšta pärast nõukogu istungit.

Üks nõukogu liikmetest Vaidotas Zemlys-Balevičius ütles, et valdkonnad, mis sihikule võetakse, on perekondlikud kogunemised ja haridusasutused.

„Meie soovitused karantiini karmistamiseks on vaadata töökohti ja suure riskiga tsoone,” lisas Zemlys-Balevičius.

Zemlys-Balevičiuse sõnul ei pruugi Leedu veel olla nakatumise tippu läbinud. „Me näeme praegu aeglustumist ja sõltub meist, kas see langeb või tõuseb,” ütles Zemlys-Balevičius.

Zemlys-Balevičius märkis, et valitsus oli novembri alguses üleriikliku karantiini kehtestamisel liiga aeglane.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!