Soome loeb koroonaviiruse seisukohalt ohutuks ehk niinimetatud roheliseks riigiks sellised riigid, kus kahe viimase nädala jooksul on olnud alla 25 koroonaviirusega nakatumise 100 000 elaniku kohta, vahendab Helsingin Sanomat.

Praegusel hetkel on Soomest väiksem nakatumisnäitaja Euroopas vaid Vatikanis, mis tähendab, et seal võib tulla Soome vabalt ilma eneseisolatsiooni soovitust. Oma teistele seatud kriteeriumi ei täida ka Soome ise.

Euroopa Liidu reeglite järgi oleks piirikontroll pidanud lõppema juba 23. novembril, mistõttu pidi Soome nüüd otsustama piirikontrolli pikendamise.

Eneseisolatsiooni ei nõuta Rootsist ja Eestist Soomes tööl käimise korral.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!