Kõige rohkem Covid-19-sse surnuid on USA-s, Brasiilias, Indias ja Mehhikos.

Kogu maailmas sureb ööpäevas Covid-19 tagajärjel keskmiselt ligi 5900 inimest, teatas Reuters kahe viimase nädala statistika põhjal.

See tähendab 247 inimest tunnis. Üks surm iga 15 sekundi järel.

Pandeemia keskused on praegu USA ja Ladina-Ameerika, kus on olnud suuri raskusi haiguse leviku piiramisega.

Ladina-Ameerika on üks viimaseid piirkondi, kuhu haigus jõudis. Levikut on raske piirata tiheda asutustusega suurlinnade ja vaesuse tõttu.

Üle 100 miljoni inimese Ladina-Ameerikas elab ÜRO andmetel slummides ja ühiskondlikku turvavõrgustikku peaaegu ei ole.

Samas on viirus ulatuslikku kahju teinud ka maailma rikkaimate riikide hulka kuuluvas USA-s.

Lisaks sellele on riikides, kus viiruse levik on juba korra kontrolli alla saadud, viimasel ajal teatatud uutest päevastest nakatumise tippnäitajatest. Sellised riigid on teiste hulgas Austraalia, Jaapan, Hongkong, Boliivia, Sudaan, Etioopia, Bulgaaria, Belgia, Usbekistan ja Iisrael.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köhapalavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!