USA-s registreeriti juulis ligi 1,8 miljonit uut nakatumisjuhtumit, kui kokku on neid 4,5 miljonit. See tähendab 66-protsendist kasvu, samas kui mitmed osariigid ei ole tänaseid arve veel teatanud. Surmajuhtumeid lisandus vähemalt 19% ja kokku on neid üle 152 000.

Suurim juurdekasv oli Floridas – üle 300 000 uue nakatumisjuhtumi. Järgnesid California ja Texas mõlemad umbes 250 000 uue juhtumiga. Nendes kolmes osariigis kahekordistus juhtumite arv ka juunis.

Juhtumite arv enam kui kahekordistus juulis ka Alabamas, Alaskas, Arizonas, Georgias, Hawaiil, Idahos, Mississippis, Missouris, Montanas, Nevadas, Oklahomas, Oregonis, Lõuna-Carolinas, Tennessees ja Lääne-Virginias.

Kõige väiksem, 7% või vähem, oli juurdekasv Connecticutis, Massachusettsis, New Jerseys ja New Yorgis.

USA lõi ülemaailmse päevase nakatumise rekordi 16. juulil enam kui 77 000 uue juhtumiga. 50 osariigist 33-s löödi juulis kohalik päevase nakatumise rekord. 19 osariigis purustati päevane surmajuhtumite rekord.

Haiguspuhang näib nüüd olevat stabiliseerumas Arizonas, Floridas ja Texases. Kardetakse, et suvise reisimise tõttu kandub raskuskese nüüd Kesk-Läände.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!