Rootsi Rahvaterviseamet teatas, et kodus töötamise soovitus kehtib praegu kuni 2020. aasta 31. detsembrini. Need, kellel võimalik, peaksid kuni selle ajani vältima ka ühistranspordi kasutamist, vahendab ajaleht Expressen.

Selline sõnum edastati eile Rootsi sotsiaalministri Lena Hallengreni ja riigiepidemioloogi Anders Tegnelli erakorralisel pressikonverentsil.

„Kas me naaseme kunagi sellise ühiskonna juurde, nagu see nägi välja enne Covid-19? Saame näha,” ütles Tegnell.

Hallengren ütles, et kõverad näitavad õiges suunas, aga on vaja jätkuvaid jõupingutusi, et positiivne areng jätkuks.

„Mis puutub ühistransporti, siis me oleme rõhutanud nakkuse levimise vältimise tähtsust. See küsimus tõstatub sügisel. Me avame koolid ja siis tuleb ilmselt rohkem sõite kui kevadel. Nii et on tähtis mõelda, kuidas reisitakse,” ütles Tegnell.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köhapalavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!