Eile teatati Johns Hopkinsi ülikooli andmetel USA-s 50 203 uuest koroonaviirusega nakatumise juhtumist, mis on senine ühe päeva rekord, vahendab CNN.

Eelmine rekord püstitati 26. juunil ja see oli 45 255.

Kokku on nakatumisjuhtumeid USA-s 2 685 000. Surnud on üle 128 000 inimese.

Uued päevased nakatumisrekordid purustati vähemalt viies osariigis: Arizonas, Californias, Põhja-Carolinas, Tennessees ja ja Texases.

USA suurima rahvaarvuga osariigis Californias oli uusi juhtumeid 9740. See sisaldas 5898 juhtumit viimase 24 tunni jooksul ja 3842 varem teatamata juhtumit viiepäevasest perioodist.

Mitmed osariigid on peatanud taasavanemise ja taaskehtestanud mõned piirangud.

Et ees ootab USA iseseisvuspäeva, 4. juuli nädalavahetus, kardetakse koroonaviiruse juhtumite kasvu osas „täiuslikku tormi”.

„See on loonud tingimused täiuslikuks tormiks: reisimise, taasavamise – võib-olla mõnedel juhtudel liiga vara – ja mõnede ärahoidvate juhiste mitte tingimata järgimise kombinatsiooni,” ütles Bostoni Meditsiinikeskuse nakkushaiguste arst dr Joshua Barocas Ameerika Nakkushaiguste Seltsi eilsel briifingul.

37 osariigis on praegu nakatumiste trend tõusev ja vaid kahes, New Jerseys ja Rhode Islandil, langev.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!