Suursaadikud on kavas välja kutsuda täna. Põhjuseks on Põhjamaade välisministrite ühine kiri Euroopa Nõukogule, milles väljendatakse muret koroonakriisi varjus kasutusele võetud erimeetmete üle Ungaris, vahendab Yle Uutiset.

Szijjártó teatas, et Ungari on tuhandeaastane riik, kes oskab ise otsustada selle üle, mida tahab ja mida mitte. Samas süüdistas ta Põhjamaid valede ja valeuudiste levitamises.

Märtsis andis Ungari parlament peaminister Viktor Orbánile praktiliselt ainuvalitseja volitused. Koroonaviiruse tõttu kehtestatud erivolitused kehtivad tähtajatult.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!