Prantsusmaal alustavad täna väikese õpilaste arvuga tööd algkoolid ning avatakse rõivapoed, raamatupoed, juuksurisalongid ja lillepoed. Restoranid, kinod ja baarid jäävad suletuks, vahendab BBC News.

Belgias avatakse täna enamik ettevõtteid, kuigi tuleb hoida sotsiaalset distantsi. Restoranid, baarid ja kohvikud jäävad suletuks.

Hollandis avatakse täna osaliselt algkoolid. Avanevad ka raamatukogud, füsioteraapiat pakkuvad asutused, autokoolid ja juuksurisalongid.

Šveitsis avatakse alg- ja põhikoolid, aga klasside suurust on vähendatud. Restoranid, raamatupoed ja muuseumid võib samuti avada, aga teatud piirangutega.

Hispaania mõnedes regioonides lubatakse kuni kümne inimese kogunemist ning restoranides võib avada väliterrassid, kus tuleb hoida sotsiaalset distantsi.

Inglismaal leevendatakse sel nädalal mõningaid karantiinimeetmeid, aga Suurbritannia ülejäänud osad säilitavad rangemaid reegleid.

Taanis võib tänasest avada kaubanduskeskused.

Poolas lubatakse sel nädalal avada hotellid, kuigi välisturistid peavad endiselt kaks nädalat karantiinis olema.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!