45-aastane patsient, kes on nakatanud oma abikaasa, õed ja veel perekonnaliikmeid, ei ole teadete kohaselt viimasel ajal reisinud, vahendab BBC News.

Kõik avalikud kohad linnas on suletud ja elanikel on kästud kodus püsida. Ühistransport on seisma pandud ja linn kuulutatud suure riski tsooniks, mis on kolmeastmelisel skaalal kõrgeim tase.

Uus nakatumine on pannud Hiina sotsiaalmeedia kihama ja paljud spekuleerivad, kuidas võis naine nakatuda. Inimesed, kes väidavad, et on Shulanist, ütlevad, et tunnevad viiruse iga päevaga lähemale jõudmist.

Shulan asub Põhja-Koreaga piirnevas Jilini provintsis. Põhja-Korea väidab, et seal pole ühtki koroonaviirusega nakatumise juhtumit.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!