Obama mõistis Trumpi sammud koroonaviiruse pandeemia ohjeldamisel hukka reedel toimunud eravestluses oma Vilistlaste Ühenduse liikmetega, kes töötasid koos temaga Valges Majas ja kogu tema administratsioonis, vahendab CNN.

30minutilises vestluses esitas Obama oma seni karmima hinnangu president Trumpi ja tema meeskonna tegevusele koroonaviiruse pandeemia ajal. Obama sõnul näitab koroonaviirusele reageerimine selgelt, miks on globaalse kriisi ajal vaja tugevat valitsuse juhtimist.

Obama sõnutsi oleks ülemaailmsele kriisile reageerimine olnud halb isegi parima valitsusega, kuid Trump pole tema hinnangul kriisiga toime tulnud. "See on olnud täiesti kaootiline katastroof."

Kõne eesmärk oli julgustada endisi Obama administratsiooni töötajaid rohkem demokraatide presidendikandidaadi Joe Bideni kampaanias osalema.

USA presidendivalimised toimuvad 3. novembril ja suure tõenäosusega astub vabariiklasest Donald Trumpi vastu kandideerima demokraat Joe Biden.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!