Pariisi piirkonna intensiivraviosakonna ülem Cohen ütles kohalikule meediale, et viirus oli Prantsusmaal juba 27. detsembril – kuu enne esimese ametliku juhtumi registreerimist, vahendab BBC News.

Cohen ütles BFM TV-le, et tema meeskond võttis uuesti ette detsembris ja jaanuaris hingamisteede haiguste sümptomitega haiglas olnud 24 patsiendi gripi ja teiste koroonaviiruste negatiivsed testid.

„24 patsiendist oli meil üks positiivne tulemus 27. detsembril, kui ta oli meie juures haiglas,” ütles Cohen, lisades, et testi korrati mitu korda, et tulemust kinnitada.

Cohen teavitas kohalikke tervishoiuvõime ja kutsus üle vaatama ka teisi negatiivseid teste sellest perioodist.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!