Nutitelefonirakendus COVIDSafe kasutab bluetooth’i signaali, et vahetada „digitaalne käepigistus” teise kasutajaga, kui satutakse teineteisest vähem kui 1,5 meetri kaugusele. Need kontaktid salvestatakse ja krüpteeritakse, vahendab BBC News.

Kasutajale antakse teada, kui ta on olnud üle 15 minuti lähikontaktis inimesega, kes on andnud positiivse koroonaviiruse proovi.

Hunti sõnul on Austraalias kinnitatud 6727 koroonaviiruse juhtumit ja surnud on 85 inimest.

Viimase ööpäevaga tuvastati 12 uut juhtumit ja vaid üks tundmatust allikast.

„See on ilmselt kõige tähtsam arv, mida mul on olnud eelisõigus öelda pärast sellesse rolli astumist ja koroonaviiruse teemaga tegelema hakkamist,” ütles Hunt. „See tähendab, et riigina me mitte ainult ei tasanda kõverat, vaid konsolideerime seda, pikendame seda ja kindlustame seda.”

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!