Vähemalt poolsada Lõuna-Koreas paranenuks kuulutatud patsienti on taas andnud positiivse proovi, teatas keskuse peadirektor Jeong Eun-kyeong, öeldes, et uuesti nakatumise asemel võis neis inimestes viirus uuesti aktiveeruda, vahendab uudistekanal Bloomberg.

"Kuigi peame taasaktiveerumist suurema tõenäosusega võimaliku põhjuseks, viime selle kohta läbi põhjaliku uuringu," ütles Jeong. "On mitmeid juhtumeid, kus patsient annab ravi ajal ühel päeval negatiivse ja teisel päeval positiivse proovi."

Tervishoiujuhendi kohaselt loetakse Lõuna-Koreas patsient koroonaviirusest täielikult paranenuks juhul, kui ta on andnud 24-tunnise intervalliga kaks negatiivset testi.

Jeong ütles, et haiguste tõrje ja ennetamise keskus viib juhtumite põhjal läbi epidemioloogilise uuringu.

Hirm taastunud patsientide taasnakatumise ees kasvab ka Hiinas, kus viirus esmakordselt mullu detsembris ilmnes, et mõned patsiendid haigestusid - ja isegi surid viiruse tagajärjel - pärast väidetavat paranemist ja haiglast lahkumist. On vähe teada, miks see juhtub, ehkki mõned usuvad, et probleem võib seisneda testide tulemuste ebakõlas.

Täna hommikuse seisuga oli Lõuna-Koreas tuvastatud 10 384 nakatunut, kellest 6776 on kuulutatud paranenuks, selgub Johns Hopkinsi ülikooli andmetest. Elu on jätnud 204 Lõuna-Korea elanikku.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!