Eduskunta ja valitsus on kehtestanud koroonaviirusega nakatumiste levimise aeglustamiseks vajalikke reegleid. Lisaks sellele on muud volitatud ametkonnad kehtestanud omi nõudeid ja teinud otsuseid, mis kehtivad ja mida kohaldatakse selle järgi, kuidas neis on eraldi sätestatud ja kindlaks määratud, vahendab Ilta-Sanomat.

Piirkondlikud haldusametid on teatanud, et kõik üle kümne inimese sise- ja välisruumides korraldatavad publikuga üritused ja muud kogunemised on endiselt keelatud.

Lisaks sellele tuleb endiselt suletuna hoida koolide, kutsekoolide, ülikoolide ja ametikõrgkoolide ning rahvaülikoolide ja muude haridusasutuste ruumid.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köhapalavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!