BBC kirjutab, et ööpäevaga suri Prantsusmaal koroonaviiruse tagajärjel 833 inimest. Kordagi varem pole see number riigis nii suur olnud. Kokku on riigis surnud nüüdseks 8911 inimest. Maailmas ollakse selle näitajaga neljandal kohal, eespool vaid Itaalia, Hispaania ning USA.

Viimastel päevadel oli ööpäevaste surmade arv Itaalias langemas, olles näiteks eile 525. Täna näitas aga värske statistika, et ööpäevaga lisandus 636 surma. Mis puudutab igapäev lisanduvate nakatunute arvu ja kasvuprotsenti, siis seal on teatud langust näha.

Hispaanias suri 651 inimest, mis on veidi vähem kui päev varem - siis oli number 674.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!