"Kahjuks tuleb palju surma. Surma tuleb," ütles Trump Valges Majas pressikonverentsil.

Trump rõhutas siiski, et tahab astuda samme USA majanduse taastamiseks nii kiiresti kui võimalik. Varem on ta öelnud, et soovib näha tavapärase majandustegevuse taastumist lihavõttepühadeks 12. aprillil. Sedapuhku mitte.

"Meil on tarvis viirusest nii kiiresti kui võimalik jagu saada... Me peame tagasi tööle saama," ütles Trump, nimetamata sel korral ühtki potentsiaalset kuupäeva, millal majanduselu võiks taastuda.

Ta rõhutas siiski, et tahab paljudes osariikides kehtestatud piirangute leevendamist näha "pigem varem kui hiljem", ning avaldas soovi ka professionaalsete spordiliigade võistluste võimalikult kiireks jätkamiseks.

"See riik ei olnud mõeldud olema suletud," ütles Trump. "Ravi ei saa olla hullem kui probleem."

USA valitsuse nakkushaiguste ekspert Anthony Fauci ütles aga samal pressikonverentsil, et sotsiaalse distantseerimise reeglid näitavad tulemusi. "Kuitahes kainestav ja keeruline see ka pole, on see, mida me teeme, aidanud olukorda muuta."

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!