Koroonaviiruse pandeemia on haaranud suure osa maailmast ja riigid on üha agaramalt valmis kasutama mistahes meetodeid, et kaitsevarustus kätte saada. Lähenemisnurki on mitmeid: osad riigid on keelanud meditsiinivahendite ekspordi, teised aga saatnud spioonid uurima, kust saaks teste kokku osta.

Riigid kardavad vahendite defitsiidi ja oma tervishoiusüsteemi ülekoormamise pärast ning nii ongi mitmed neist, teiste hulgas Prantsusmaa, Saksamaa ja Venemaa, asunud kaitsemaske- ja ülikondi kokku ostma ja meditsiinivarustuse väljavedu piirama.

Tellijana saad lugeda ka neid artikleid:

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!