Viimaste ohvrite hulgas on kuuenädalane laps. Nakatumisjuhtumeid on USA-s nüüd üle 216 000 – kõige rohkem maailmas, vahendab BBC News.

Ajaleht Washington Post teatas, et föderaalvalitsuse kaitsevarustuse varud on peaaegu ammendatud. Tsiteerides sisejulgeolekuministeeriumi teatas ajaleht, et see on pannud föderaalvalitsust ja osariike kaitsevarustuse pärast omavahel võitlema ja enneolematu nõudlus on viinud kaitsevarustuse pealt kasu lõikamiseni.

President Donald Trumpi administratsioon on teatanud, et suudab vajaliku varu muretseda ja on eraldanud selleks 16 miljardit dollarit.

USA asepresident Mike Pence hoiatas, et USA koroonaviiruse trajektoor on sarnane Itaalia omale, kus surnuid on üle 13 000.

USA-s on surnute arv nüüd üle 5100 ja see kasvab jätkuvalt, teatas Johns Hopkinsi ülikool kohaliku aja järgi eile õhtul.

Kinnitatud nakatumisjuhtumite arv kasvas päevaga 25 000 võrra.

Kõige hullem on olukord New Yorgi linnas, kus on surnud üle 1300 inimese.

Teised kolded on tekkimas sellistes kohtadest nagu New Orleans ja Detroit.

Connecticutis suri Covid-19-sse kuuenädalane laps, kes peaks olema Ameerika seni noorim ohver.

Viimased liikumispiirangud kehtestanud osariigid on olnud Florida, Georgia ja Mississippi.

Kojujäämiskorraldus on nüüd antud enam kui 75 protsendile USA elanikkonnast.

USA ametnike sõnul võib viirusesse surra kuni 240 000 inimest isegi kehtivate meetmete korral.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köhapalavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!