Valgevene uudisteportaali TUT.BY toimetaja Anna Jermatšenok rääkis venekeelse Delfi palvel, mis toimub tema kodumaal.

Ametlikult on meil tuvastatud 152 koroonaviiruse juhtumit, 47 inimest on paranenud.

Täna hommikul (30. märtsil - toim) suri mees, kelle analüüs oli positiivne. Võimalik, et see on esimene surm koroonaviiruse tõttu riigis.

Valgevene piirid on endiselt avatud, formaalselt võib meie juurde tulla iga inimene. Kuigi kõik riigid ümberringi on piirid sulgenud. Välja sõita ei saa me kuhugi, paljud lennu- ja rongireisid on tühistatud.

Meedikud postitavad fotosid üleskutsega jääda koju ja mitte kuhugi liigselt minna. Aga osa inimesi töölt ära ei lasta. Mingeid tsentraliseeritud vabu päevi ei ole välja kuulutatud, see nädal on meil üldse kuuepäevane – töötame ka laupäeval (see on aprillikuise puhkepäeva ülekandmine).

Tellijana saad lugeda ka neid artikleid:

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!