Uusimaa liikumispiirang hakkas kehtima laupäeval. Selle abil püütakse piirata koroonaviiruse levimist, vahendab Yle Uutiset.

Maanteel number 4 Orimattila juures Uusimaa ja Päijät-Häme maakondade piiril oli järjekord juba kell 6.30.

Ida-Uusimaa politsei ülemkomissar Timo Leppälä ütles Ylele kohapealt, et järjekorrad on umbes kuus kilomeetrit pikad. Tema hinnangul kulus autojuhtidel piiril umbes pool tundi.

„Kui on kuidagigi võimalik, pange loapaber valmis. Näidake seda aknast, millisel juhul see kontroll kiireneb märgatavalt,“ ütles Leppälä.

Leppälä soovitas jääda kaugtööle, kui see võimalik on. Kui ollakse kindlasti sunnitud tööle sõitma, tasuks võimaluse korral sõita mitmekesi ühe autoga.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!