Pühapäeval tuli tal tunnistada, et viiruse levik pole aeglustunud, vähemalt veel mitte. Trump ütles, et arvestuste kohaselt saabub surmajuhtumite tippaeg tõenäoliselt kahe nädala pärast. Kõige hullem on veel ees, vahendas tema sõnu The Guardian.

Ühtlasi pikendas Donald Trump Ameerikas kehtivaid piiranguid, andes järele rahvatervise ekspertidele ja teadlastele. Veel mõni päev tagasi lootis ta kahe nädala jooksul hakata juba piiranguid leevendama, et riigi majandust aprillis keskel saabuvaiks lihavõttepühadeks rohkem avada. Ravi on probleemist halvem, kaebas Trump hiljuti.

Eile teatas Trump, et föderaalvalitsuse initsiatiivil algatatud 15päevast sotsiaalse distantseerumise perioodi - mis pidi lõppema täna - pikendatakse 30. aprillini. USA president väljendas lootust, et normaalsus naaseb 1. juuniks. "Ma tahan meie elu tagasi," ütles ta.

Viimase nädala jooksul on Trumpi nõunike seas arutatud ka võimalikke alternatiive, sealhulgas lubades mõnel osariigil kiiremini n-ö normaalsusesse naasta.

USAs soovitatakse eakatel ning kõigil terviseprobleemidega inimestel kodus püsida. Samuti kutsutakse inimesi üles võimalusel kodus töötama ning vältima restorane, baare ja vähemolulisi poeskäike.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!