Enne seda teatati, et 1. juunini suletakse Mišustini korraldusel puhkekodud, sanatooriumid ja teised kuurordid. Samuti anti regioonidele korraldus sulgeda 1. juunini suusatrassid ja massilise tegevuse objektid kuurortides.

Regioonidele anti korraldus ka soovitada kodanikel loobuda reisimisest, sealhulgas puhkuse ja turismi eesmärgil.

Venemaa president Vladimir Putin kuulutas oma üleeilses telepöördumises järgmise nädala töövabaks koos palga säilimisega.

Pikad pühad on seega Venemaal laupäevast, 28. märtsist kuni pühapäeva, 5. aprillini.

„Palun kodanikke suhtuda äärmise tähelepanelikkusega arstide ja võimuorganite soovitustesse. Sellest sõltub praegu väga palju,“ ütles Putin. „Eriti puudutab see rahvastiku kõige haavatavamaid gruppe – vanema põlvkonna inimesi ja neid, kes kannatavad krooniliste haiguste käes. Nii nende kui ka kõigi kodanike ees seisab ülesanne vähendada praegu maksimaalselt riski.“

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!