Prantsusmaa teeb iga päev 9000 viiruse testi. Riigi tervishoiuametkonna juht Jérôme Salomon ütles, et nädala lõpuks tuleb lisaks veel 10 000.

Prantsusmaa on palunud kõiki era- ja riiklikke haiglaid koroonaviirusega võitlusega ühineda ja suurendanud intensiivravi hingamisaparaadiga voodikohtade arvu 5000-lt 8000-le.

Ida-Prantsusmaale Alsace’i saadetud sõjaväe välihaigla on nüüd üles seatud ja Macron kavatseb seda täna külastada. Olukorda sealses haiguskoldes on nimetatud kriitiliseks. Naaberriigid Luksemburg, Šveits ja Saksamaa on pakkunud võimalust sealseid patsiente vastu võtta ning 20 rasket haiget evakueeritakse meditsiinivarustusega TGV kiirrongiga.

Kõik mittehädavajalikud operatsioonid on Prantsusmaal tühistatud, aga erakorralist meditsiiniabi saab.

Prantsuse teadlased katsetavad võimalike ravimitega, mille hulgas on malaariaravim chloroquine, aga inimestel soovitatakse rangelt mitte püüda end ise ravida.

Lisaks igapäevasele avalikule aplausile meditsiinitöötajatele kell 20 helistatakse täna kell 19.30 solidaarsuse märgiks ja moraali tõstmiseks kirikukelli.

Eileõhtuse seisuga oli Prantsusmaal kinnitatud haigusjuhtumeid 22 300 (päevaga lisandus 2444). 10 176 inimest on haiglates ja 2516 neist intensiivravil (viimastest 34% on alla 60-aastased). Haiglates on surnud 1100 inimest, kellest 85% on olnud üle 70-aastased. Surmajuhtumite arv kasvas 24 tunniga 240 võrra. See number ei sisalda neid, kes on surnud hooldekodudes või väljaspool haiglaid.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!