Eile andis linnapea Sobjanin korralduse, mis kohustab kõiki eakaid, kroonilisi haigusi põdevaid ja nõrga immuunsusega moskvalasi ennast kodus, või mis veel parem, suvilas isoleerima. Neile lubati toit ja ravimid koju tuua, kustutada kommunaalmaksete võlad ning sidet ja internetti võlgade korral mitte välja lülitada. Poodi või apteeki minna paluti ainult äärmise vajaduse korral, vahendab Interfax.

Erand tehti ainult meedikutele, ettevõtete juhtidele ja töötajatele, kelle viibimine töökohal on organisatsiooni töö seisukohalt kriitilise tähtsusega.

Tekkivate kulude katteks lubas linnapea enese isoleerijatele ühekordset makset 4000 rubla (47 eurot) – pool ette ja pool pärast karantiini, kui inimene seda ei riku.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!