Helsingi piirkonnas on nakkuse saanud tööealine naine ja kaks tööealist meest, vahendab Yle Uutiset.

Naise nakatumine on seotud varem avastatud nakatumistega. Mehed on saanud viiruse Põhja-Itaaliast. Nakatunud on oma kodudes ja nende lähedastega on ühendust võetud.

Kanta-Häme piirkonnas on avastatud viirus Põhja-Itaalias reisinud Hämeenlinna perekonna lapsel. Pere naasis Soome teisipäeval ja andis proovid eile.

Pere võttis ise sümptomite avaldudes tervishoiuasutusega ühendust. Nakatunuga on kokku puutunud ainult pereliikmed, sest pere on olnud vabatahtlikus karantiinis kodus. Lapsed ei ole näiteks koolis käinud.

Pirkanmaal on haigestunud 44-aastane patsient, kes sai viiruse samuti Põhja-Itaalias. Ta on isoleerituna kodus ja heas seisundis. Temaga on kokku puutunud kolm pereliiget ja Itaalias käidi koos.

Soomes on nüüd kokku tuvastatud 12 koroonaviirusesse nakatunut.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!