Nõuandetelefonilt 0295 535 535 saab üldist informatsiooni koroonaviiruse kohta, vahendab Helsingin Sanomat.

„Tunnistame vajadust kodanike teavitamise suurendamiseks,” ütles Soome pere- ja põhiteenuste minister Krista Kiuru täna.

Kiuru sõnul on tähtis, et kodanikele on saadaval õige ja usaldusväärne informatsioon koroonaviiruse kohta. Telefoniteenuse eesmärk on seda vajadust rahuldada. Informatsiooni saab soome, rootsi ja inglise keeles.

Täna teatati ka, et Soome reisisadamatesse ja Finavia lennujaamadesse tulevad infopunktid, kust reisijad saavad koroonaviirust puudutavaid materjale.

Peamiselt riiki saabuvatele reisijatele suunatud materjali toodab Soome Tervise ja Heaolu Instituut (THL). Materjal on saadaval 11 keeles, teiste hulgas soome, rootsi, inglise, eesti, hiina ja itaalia keeles.

Kiuru ning sotsiaal- ja tervishoiuminister Aino-Kaisa Pekoneni sõnul ei ole pilt Soome koroonaviirusealase olukorra kohta ega valmisoleku tase muutunud.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!