Ettevõte Group-IB teatas 2. märtsil, et tegi kindlaks üle 9500 postituse, jagamise ja muu publikatsiooni häältsõnumina, milles kinnitatakse, et võimud varjavad andmeid moskvalaste massilise koroonaviirusesse nakatumise kohta. Ettevõtte peadirektor Ilja Satškov nimetas seda informatsiooni valeks, mida levitavad botid Vene sotsiaalvõrgustikus VKontakte ja kergesti paanikasse sattuvad lapsevanemate grupid sõnumivahetuskeskkondades.

Täna teatas Venemaa koroonaviirusega võitlemise operatiivstaabi juht, asepeaminister Tatjana Golikova nõupidamisel president Vladimir Putinile, et levitatakse valeuudiseid, nagu varjaksid võimud massilist nakatumist. Golikova kinnitas Putinile, et see ei ole nii.

Putin kinnitas, et midagi kriitilist riigis seoses sellega ei toimu.

„Mis puutub nendesse provokatsioonilistesse teadetesse. FSB kannab ette, et peamiselt on need organiseeritud välismaalt. Aga see kahjuks saadab meid alati. Selliste teadete eesmärk on selge: külvata elanikkonna hulgas paanikat,” lausus Putin.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!