Nimelt arutas Viru maakohus täna Piima taotlust muuta vahi all olek elektrooniliseks valveks.

Viru ringkonnaprokuratuuri abiprokurör Maarja Germann palus tänasel kohtuistungil jätta Jaan Piima kaitsja taotluse rahuldamata ja leidis, et Jaan Piima jätkuv vahistamine on põhjendatud, kuna vahistamise alused ei ole ära langenud.

Prokuröri arvates on isik eelnevalt tõestanud, et vangistuse tingimuslik mittekohaldamine ning selle asendamine ei oma tema osas eripreventiivset mõju. Eeltoodust tulenevalt leiab prokurör, et elektroonilise valve kohaldamine Jaan Piima suhtes ei ole tõhus meede hoidmaks ära uusi kuritegusid ning proportsionaalne meede arvestades isiku üldist õigusvastast käitumist.

Prokurör leidis, et juhul, kui kohus rakendab elektroonilist valvet, siis peab see olema sisuline koduarest, et välistada maksimaalsel määral uute liiklusalaste kuritegude toimepanemist.

Tänase kohtumäärusega vabastati isik siiski elektroonilise valve alla.

Piim võeti vahi alla tänavu 2. augustil prokuratuuri taotluse alusel toimunud kohtuistungil. Vahetult pärast seda tuli noormees vigastuste tõttu viia haiglasse, kus politsei teda valvas.

Laupäeval, 30. juulil kella 20.55 paiku sai politsei teate Tallinna-Narva maantee 125. kilomeetril toimunud liiklusõnnetusest, milles hukkus kaks ja sai viga kolm inimest. Jägmisel hommikul tuli teade, et üks autos viibinud noortest suri haiglas.

Esialgsetel andmetel kaotas 27-aastane Piim tanklast välja sõites ja parempööret sooritades oma sõiduauto BMW üle kontrolli ning libises auto tagaosaga vastassuunavööndisse. Narvast Tallinna suunas liikunud liinibussi roolis olnud 40-aastasel naisel ei õnnestunud paraku kokkupõrget vältida.

Liiklusõnnetuse tagajärjel hukkusid BMW-s kaasreisijatena viibinud 20-aastane naine ja 21-aastane mees. Sündmuskohalt toimetati haiglasse 27-aastane BMW roolis olnud mees ja kaasreisijana autos viibinud 21-aastane naine, kes suri järgmise päeva varahommikul.

Liinibussis reisijana olnud 52-aastane naine sai kergemaid vigastusi ja kiirabi andis talle kohapeal esmaabi.

Juhtumi täpsemate asjaolude väljaselgitamiseks on alustatud kriminaalmenetlus karistusseadustiku paragrahvi järgi, mis käsitleb sõidukijuhi poolt liiklusnõuete ja sõiduki käitusnõuete rikkumist, kui sellega on põhjustatud kahe või enama inimese surm. Karistusseadustik võimaldab kohtul isikut süüdimõistmisel karistada kolme- kuni kaheteistaastase vangistusega.

Viru ringkonnaprokuratuuri abiprokurör Maarja Germann sõnul oli Piim varasemalt korduvalt nii kriminaal kui ka väärteo korras karistatud, viimati karistati isikut väärteokorras selle aasta juulikuus mootorsõidukijuhi poolt liiklusnõuete rikkumise eest, millega tekitati liiklusoht. "Sellest võib järeldada, et isikule on omane liiklusohtlik käitumine," lisas Maarja Talts.

Hiljem selgus ka, et 27-aastane Jaan Piim on tuntud driftimise ja illegaalsete tänavavõidusõitude huviline, kes astus üles ka teemakohases Delfi TV saates "Sensor".

Vaata meenutuseks Delfi TV "Sensori" saadet siit: