Praegu on politsei teatel Läänemaal Põõsapea neeme ja Tooma nina piirkonnas otsingutel õhuvaatlustel PPA lennusalga lennuk ning merel on otsimas Haapsalu politseijaoskonna merepäästepatrull kaatriga ja vabatahtlikud merepäästjad Kasse paadiga ning kaldal osaleb otsingutel politseipatrull.

18. oktoobril kell 15.05 anti Läänemaalt Peraküla rannast häirekeskuse vahendusel merevalvekeskusele teada, et merel paistab rannast põhja suunal, Sandgrundi meremärkide lähistel, punakat värvi paat ulpimas.

Inimesi näha ei olnud. Kell 15.15 suundusid Osmussaare vabatahtlikud merepäästjad olukorda kontrollima. Kell 16.59 teatasid nad, et on leidnud pooleldi uppunud kajaki , õnnetusse sattunud inimesi näha ei ole.

Kajak pukseeriti Dirhami sadamasse, kuhu jõuti kell 17.48. Kajakist leiti dokumendid ning asuti otsima nende omanikku. Otsima asus lisaks vabatahtlikele ka Haapsalu politseijaoskonna merepäästepatrull, kes asus inimest otsima rannast, otsides Peraküla rannast kuni Nõva sadamani.

Ilmastikuolud ei võimaldanud madalate pilvede tõttu otsingutel kopterit kasutada. Otsingutel merel osalesid ka piirivalvelaev ja Haapsalu politseijaoskonna merepäästekaater.

Otsingud nii merel kui ka maismaal lõpetati tiheda udu tõttu pisut pärast kella 23, kahjuks tulemusteta. Täna jätkatakse otsingutega.