Õnnetus juhtus varahommikul kella 3.45 ajal Tõlliste vallas. Esialgsetel andmetel kaotas Valgast Tartu poole liikunud Audi A8 juhtinud 26-aastane mees sirgel teelõigul oma masina üle juhitavuse ja sõitis paremale poole teepervele, kus põrkas vastu metallist teepiiret. Kokkupõrke tagajärjel rullus sõiduk mitmeid kordi üle katuse ning peatus alles teekraavis. Avariisse sattunud sõiduautos viibis kokku viis noort meest.

Politsei selgitas, et sõiduauto roolis oli 26-aastane alkoholi tarvitanud Raiko, kellega ühes autos reisisid veel 27-aastane Mario, 23-aastane Andre, 23-aastane Mart ja 21-aastane Timo. Politsei kinnitusel olid sõidukis turvavööga kinnitatud vaid juht ja kõrvalistmel reisinud Mario. Tagaistmel viibinud mehed olid kõik turvavööga nõuetekohaselt kinnitamata.

Tõlliste valla avarii
Foto: Politsei foto

Liiklusõnnetuse tagajärjel hukkus katusele rullunud sõiduautos taga keskel istunud ning turvavööga kinnitamata olnud 21-aastane Timo, kes sõiduki rullumisel osaliselt masina katuseluugist välja paiskunud oli. Teised sõidukis viibinud noormehed õnnetuses vigastada ei saanud ning meedikute abi ei vajanud.

Seletamatul põhjusel polnud kaine autojuht roolis

Politsei kinnitusel oli lisaks joobes juhile ka kaks sõidukis viibinud kaasreisijatest alkoholi tarvitanud, vaid üks tagaistmel viibinud noormeestest oli kaine. Hukkunud mehe võimalik joove tuvastatakse ekspertiisi käigus.

Sündmuskohal tegutsenud politseinike sõnul omas autot juhtinud mees juhtimisõigust. Lisaks joobes juhile omas juhtimisõigust ka autos ainsana kainena viibinud Mart, kuid mingil seletamatult põhjusel tema roolis ei olnud.

Politseinike kinnitusel olid ka Audi rehvid ülemäära kulunud ja ei vastanud kehtestatud nõuetele.

Valga patrullteenistuse vanemliiklusametnik Kaimar Karm ütles, et kuigi selle juhtumi täpsemad asjaolud on veel selgitamisel, jääb praegu siiski arusaamatuks miks sõidutas noorteseltskonda just joobes juht, kuigi sõiduautos viibis ka täiesti kaine ja juhtimisõigust omav noormees.

Liiklusõnnetuse täpsemad asjaolud selgitatakse alustatud kriminaalmenetluse raames.