Prantsusmaa tervishoiuministeerium kinnitas, et järjekorras teine mees on saanud viiruse ilmselt inimeselt inimesele ülekandumise teel. Saudi Araabiast teatati veel kahe inimese surmast viirusesse nakatumise tagajärjel, teatasid tervishoiuametnikud. NCoV põhjustab teadaolevalt kopsupõletikku ja mõnikord neerupuudulikkust, vahendab BBC News.

WHO ametnikud on väljendanud muret mitmete uue koroonaviiruse tüve juhtumite ja selle potentsiaalse levimise üle.

Alates 2012. aastast on Euroopas ja Lähis-Idas kinnitatud andmetel olnud 33 juhtumit, mis on kaasa toonud 18 surmajuhtumit, teatas WHO.

Juhtumeid on esinenud Saudi Araabias ja Jordaanias ning viirus on levinud ka Saksamaale, Suurbritanniasse ja Prantsusmaale.

„Kõige murettekitavam on fakt, et erinevad haigusjuhtumid erinevates maades toetavad üha rohkem hüpoteesi, et lähedase kontakti puhul võib see uus koroonaviirus kanduda ühelt isikult teisele,“ teatas WHO pühapäeval. „See inimeselt inimesele ülekandumise muster on olnud piiratud väikese arvu juhtumitega ning seni ei ole tõendeid väitmaks, et viirusel on võime püsivaks ja üldiseks ülekandumiseks kogukondades.“

Prantsusmaa teine kinnitatud ülekandumise juhtum oli 50-aastane mees, kes jagas riigi põhjaosas Valenciennes'is haiglapalatit 65-aastase mehega, kes haigestus viirusesse pärast Dubaist naasmist.

Saudi Araabia asetervishoiuminister teatas pühapäeval, et veel kaks inimest on koroonaviirusesse surnud, misjärel on surmajuhtumeid riigis viimase haiguspuhangu ajal kokku üheksa. Alates eelmisest suvest diagnoositud 24 haigusjuhtumist 15 on Saudi Araabias lõppenud surmaga.

Veebruaris suri patsient haiglas Inglismaal Birminghamis. Enne seda olid viiruse saanud sama perekonna kolm liiget. Arvatakse, et üks perekonnaliige sai viiruse reisides Lähis-Idas või Pakistanis.

Uus koroonaviirus on samast viirusteperekonnast kui see, mis põhjustas 2003. aastal Aasias SARS-i. WHO teatel ei ole aga SARS ja NCoV üks ja sama asi.

Koroonaviirus põhjustab hingamisteede nakkusi nii inimestel kui ka loomadel. Praegu pole aga veel teada, kas see on olemasoleva viiruse mutatsioon või loomadel esinev nakkus, mis on inimestele üle kandunud.