Ilves ütles märke kätte andes, et laureaadid on eeskujuks oma kolleegidele ja kaaslastele, sõltumata sellest, mis erialal töötatakse.

"On see teadus, kohaliku elu edendamine, meditsiin, korrakaitse, tööstus, ettevõtlus, haridus... Tähtis on teie pühendunud töö, teie tegevus Eesti heaks ja Eesti nimel," ütles Ilves.

"Te ei kurda ega otsi võimalust kellelegi midagi ette heita, ei lase asjadel omasoodu kulgeda ega taanda end kõrvaltvaatajaks. Teie teete ise. Nii saamegi parema, edukama ja sõbralikuma kodu. Sellise, nagu ise tahame," lisas president.

Samuti tänas Ilves kõiki Eesti sõpru välismaal, kes on toetanud Eestit ja neid põhimõtteid, mida Eesti oluliseks peab - demokraatiat, sõnavabadust, õigusriiki, vaba ajakirjandust. "See on vundament, ilma milleta pole võimalik oma inimesi austav ühiskond," sõnas riigipea.

Eesti Vabariigi 95. aastapäeva eel tänas ja tunnustas Eesti Vabariik teenetemärkidega neid, kes on erinevatel elualadel ilmutanud suurt professionaalsust, leidlikkust, järjekindlust ja vaprust.
Riikliku teenetemärgi pälvis Eestile osutatud teenete eest tänavu 99 inimest.